Plečiame veiklą Uzbekistane: pradėta didmaišių „big-bag“ gamyba

2024-02-12

Stipriname Uzbekistane įsigytos „Samarkand NPK“ gamyklos pajėgumus, plėsdami ten vykdomą veiklą: įsigijome Europos rinkoje puikiai žinomo gamintojo „Klameta“ polipropileno audinio gamybos įrangą, kurią papildėme iš kitų šalių įsigytais įrengimais, reikalingais „big-bag“ didmaišiams gaminti.

Kaip pastebi mūsų UHB grupės vadovas Kęstutis Pakalnis, tai ne šiaip papildoma linija šalia trąšų gamybos – greičiau jau „gamykla gamykloje“: „Mūsų žiniomis, nei viena Baltijos šalių NPK trąšų gamyklų neturi tokios gamybos, tad, galima sakyti, esame tokios veiklos pradininkai – nuo audinio iki pasiūto galutinio produkto“.

Ilgus metus dirbdami NPK trąšų rinkoje ir teikdami plataus spektro paslaugas – nuo gamybos, fasavimo, pervežimų iki tiekimo – jau kuris laikas matėme poreikį patiems gamintis mūsų veiklai būtinus pramoninius „big-bag“ tipo didmaišius. Tad pasitaikius galimybei, buvo įsigyta polipropileno audinio gamybos linija, kurią papildė specialiai tokiems maišams gaminti skirta įranga iš Azijos.

Naująją gamybos liniją buvo nuspręsta perkelti ir paleisti Samarkande, kuris pasirinktas tiek dėl čia plečiamos NPK trąšų gamybos, tiek dėl šalia esančių vietinės žaliavos šaltinių, palankesnių energetinių ir kitų kaštų bei didelio tokios produkcijos poreikio vietinėje Azijos rinkoje.

Numatoma, kad gamykloje dirbs apie 100 vietinių darbuotojų, padedami vadovų ir technologų iš Lietuvos.

Šiuo metu naujoji gamykla dirba 50 % pajėgumu: remiantis UHB grupės patirtimi, efektyvinami procesai, vykdomi darbuotojų mokymai, kad per ateinantį pusę metų gamykla galėtų dirbti 100 % pajėgumu ir gamins apie 400 tūkst. vnt. didmaišių per mėnesį.

Apie 10 proc. didmaišių produkcijos sunaudos UHB grupės įmonės, apie 40 proc. bus parduodama Uzbekistano vietinės rinkos poreikiams tenkinti, o dar apie 50 proc. iškeliaus į Europos sąjungos pramonės įmones.

https://www.vz.lt/pramone/2024/02/12/uhb-grupe-toliau-plecia-veikla-uzbekistane