UHB Grupė kartu su Uzbekistano valstybe įkūrė bendrą įmonę – Prekybos namus

2024-06-17

2024 m. gegužės mėn. UHB Grupė kartu su Uzbekistano valstybe įkūrė UAB „Trading House Uzkimyoimpeks-Lithuania“ – Prekybos namus, kurių akcininkai yra Uzbekistano Respublikos valstybinė įmonė „Uzkimyoimpeks“ ir viena iš UHB Grupės įmonių.

Nuo šiol iš Uzbekistano valstybės eksportuojamos trąšos (karbamidas, amonio nitratas, kalio chloridas ir kt.) į Europą keliaus per naujuosius Prekybos namus. O pirmosios trąšų partijos iš Uzbekistano per Prekybos namus Lietuvą pasiekė jau vasaros pradžioje.

„Prekybos namai buvo įkurti kaip atsakas į problemą: Europos sąjungą pasiekdavo sankcionuotos prekės su padirbtais uzbekiškos kilmės dokumentais. Skaidrumo siekis išryškino tiek UHB Grupės, tiek Uzbekistano valstybės bendrą interesą – įkurti bendrą Lietuvos ir Uzbekistano Prekybos namų įmonę, skirtą užtikrinti prekių skaidrią kilmę bei padidinti importuojamų trąšų kiekius į Europą. O tai reiškia, kad visos kitos trąšos iš Uzbekistano, kurios pasieks Europos šalis ne per šiuos Prekybos namus, turėtų atkreipti jas importuojančių šalių kontroliuojančių pareigūnų ir verslų dėmesį“, – apie naujųjų Prekybos namų paskirtį ir pagrindinį tikslą sako UHB Grupės valdybos pirmininkas Kęstutis Pakalnis.

Daugiau apie tai skaitykite: vz.lt